Informácie o nás

Vydali sme naše prvé CD Entre moros y eslavos - Pocta Oliverovi Kováčovi.
V prípade záujmu nám mailujte, ešte zatiaľ nie je v distribúcii.
Na CD sú skladby z Andalúzie, južnej Ameriky a Balkánu v našom spracovaní.

Naše videá sú zverejnené na  Youtube.

Niektoré naše nahrávky si môžete vypočuť tuto na Soundcloude.

 

Skupinu vytvorili štyria Slováci, skúsení muzikanti a tanečnice, aby si zahrali flamenco a flamencu príbuzné skladby zo západného Balkánu, konkrétne z oblastí v minulosti okupovaných Turkami. Turci totiž prevzali a ďalej rozvíjali byzantskú kultúru, španielske flamenco zas najviac ovplyvnili Mauri a židia, k jeho rozvíjaniu veľmi prispeli aj Cigáni.

Hráme v rôznych nepravidelných taktoch, bodkovaných dvanástkových, sedmičkových, deviatkových, šestkových, trojkových.


Členovia


Speváčka a tanečnica Renata Gitana - absolvovala kurzy tanca flamenco u Lidie Valle, Felipa Mata, Carmen Cortés, Angelity Gómez, Manuely Ríos, ďalej s uznaním absolvovala kurzy spevu flamenco u El Londra, Gambu de Jerez a kurzy gitary u Michele Iaccarina. Spieva aj najpôvodnejšie flamenco, tzv. cante jondo. Okrem flamenca sa venuje aj iným štýlom hispánskej hudby, napr. latinskoamerickým ( latin jazz, vals criollo peruano, música negroide peruana, mexická hudba mariachi).
Tanečne spolupracovala a spolupracuje so sólistkou Opery SND Jitkou Sapara-Fischerovou (opera Carmen, 2002), ako aj s inými umelcami. Vo flamencu má svoj vlastný rukopis, ktorý nie je derivátom štýlu jej pedagógov.
Spevácky sprevádzala flamenco tanečnice Libušu Bachratú a Mirku Hardošovú., V r.2010 spolupracovala na televíznej komédii Olé zápražka rómskeho režiséra Doda Banyáka: bola autorkou choreografie, koučovala protagonistov hlavných postáv (Juraj Mokrý a Michaela Majerníková), tancovala vedľajšiu postavu v jednej zo scén a robila hlavnej hrdinke dablérku.

Gitarista  Jan Kohutek je relatívne nový zjav slovenskej flamenco scény, o to viac ovláda techniku pravej ruky, ktorá je pri flamencovej rytmike nevyhnutná. V minulosti mal vlastú kapelu, s kapelou El Moro spolupracuje už dva roky.

Perkusák Miro Nikulin - mladý multiinštrumentalista z Petržalky, okrem gypsy jazzu, latin jazzu, klasiky a rocku sa venuje aj etnu , orientu, hrá aj na gitaru, basgitaru, bicie a klavír. Zoskupenia: Odeon, Devachan, Swing That String.

Tanečnica Dáša Toporczerová - začínala so spoločenskými tancami, z ktorých presedlala na flamenco. Je terapeutkou a má bohaté skúsenosti s tanečnou terapiou. Má za sebou producentské skúsenosti, napr. charitatívno-umelecký projekt Bosé nohy (2015, DPOH).